Royal Canin Mother & Babycat | 1-4 Ay

Royal Canin Babycat

Yavru kedinizin günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak ve ihtiyaç duyduğu Taurin başta olmak üzere birçok vitamin ve minerali tamamen alabileceği tavuk proteinli tam kuru mama. Yavruluk döneminde en önemli etkilerden biri, yetişkin dahi olsa yavruluk zamanında kazandığı güçlü bünyesi hastalıklara yakalanmamasına karşı yavrunuzu güçlendirecek yavru kedi maması kullanmanızdır.

Yavru kediler 2-3 haftalık oldukları zaman süt dişleri belirginleşmeye başlar. Süt dişleri, yavru kediniz 4 aylık olduktan sonra dökülecek, asıl dişleri çıkacaktır. Asıl dişleri çıkana kadar yavru kedinizin mama yerken zorlanmaması için küçük ve yumuşak taneli kuru mamalar tüketmesi gerekir. Royal Canin Babycat yavru kedi maması, 1mm boyutundaki tane yapısı ve kolay kırılabilir yumuşak taneleri ile yavru kedinize mükemmel uyum sağlar.

Annesini emen yavrularda bir süre sonra laktozu (süt şekerini) sindirebilme yeteneği yavaşça azalmaya başlar. Royal Canin Babycat yavru kedi maması kullanmanız, bu yeteneğin kaybolmaya başladığı yavru kedilerde önemli bir görevi üstlenir. Laktozun verebileceği olumsuz etkileri almak adına yavru kedi maması şekersiz olarak üretilir.

Royal Canin Mother & Babycat yavru veya emziren anne kedilere özel kuru mamadır.

* Yavru kedilerin küçük ve hassas dişlerini korumak için, küçük taneler ve yumuşak bir yapı ile özel olarak üretilen Royal Canin yavru kedi maması, yavru kedilerin mamasını kolayca yiyebilmesini ve annesinden alacağı besin öğelerinin neredeyse tamamını almasını sağlar.

* Islatıldığında kolayca yumuşayan özel tane yapısı sayesinde kuru mama yemekte zorlanan yavru kedilere hitap eder.

* Severek yiyebilecekleri özel ve benzersiz bir aromaya sahip olan Royal Canin Babycat, yavru kedinizin vazgeçilmez kuru maması olacak.

* Bebeklik döneminden (ilk evre 1-4 ay) yetişkinliğe giden yolda (ikinci evre 4-12 ay) emin ve güçlü adımlarla ilerlemesine yardımcı olan Royal Canin bebek kedi maması, kedinizin yavruluk dönemlerini en güçlü şekilde atlatabilmesini ve hayata daha güçlü tutunabilmesini sağlar.

* Güçlü bağışıklık sistemine sahip olan yavru kediler, daha zayıf bağışıklığa sahip diğer kedilere nazaran çok daha az hasta olur, hastalıklarını ise daha kolay atlatır. İmmun sistem desteği bulunan Royal Canin Babycat kedi maması, mannan-oligo-sakkaritler (MOS), önemli vitaminler ve özellikle taurin takviyeleri sayesinde yavru kedilerin bağışıklık sistemlerini en üst düzeyde tutarak, yavrunuzu birçok hastalığa karşı daha dirençli kılar. Kedilerin en savunmasız oldukları dönem olan yavruluk döneminde, yavru kedilere destek sağlayarak ilerleyen ömründe de güçlü şekilde hastalıklara karşı durabilmesini sağlar.

* Kolay yenilebilen taneleri ve sindirime yardımcı olan özel içeriği sayesinde yavru kedinizin Royal Canin Babycat yemesi yaşanabilecek olası bağırsak sorunlarına veya mide rahatsızlıklarına karşı etkili olur. Yavru kedinizin daha sağlıklı olması için Babycat kedi mamasında ilave olarak bitkisel ve mineral kaynaklı sindirim kolaylaştırıcı hammaddeler bulunur.

* Hamile, doğum yapmış veya yavrularını emziren annelerin kilo kaybı, stres sorunları veya bağışıklığının düşmesine karşı kullanabileceğiniz Royal Canin Mother & Babycat kedi maması, anne kaındaki bebeklerin, anne kedi tarafından emzirilen yavru kedilerin ve annenin bu süreci daha çabuk atlatabilmesi için özel olarak üretilmiştir. Annesi tarafından emzirilen yavru kediler birçok açıdan anne sütüne bağlı olarak hayatlarını sürdürür. Anne sütünün kaliteli ve fazla olması, yavru kedilerin de iyi beslenmesine işaret olur. Babycat kedi maması yiyen anneler, mamadan aldıkları besinleri anne sütü yoluyla yavrularına da aktarırlar.

Mama içeriği

 Kurutulmuş kümes hayvanları eti, kümes hayvanları yağı, soya protein izolatı, pirinç, mısır unu, kurutulmuş kümes hayvanları karaciğeri, bitkisel lifler, mineraller, maya, pancar küspesi, bitkisel yağ, balık yağı, frukto oligo sakkaritler, yumurta tozu, iz elementler (şelat iz elementleri), mannan oligo sakkaritler, taurin, vitaminler, kadife çiçeği özü.

Beslenme Tavsiyesi

Ortalama 350-600gr ağırlığına sahip 1 aylık yavru kediler için günlük topam 25-35gr kuru mama gerekirken, 2 aylıkken 800gr-1.200gr ağırlığına sahip yavru kedilerde 40-50gr kuru mama gerekir. 3 aylık ve yaklaşık 1.400gr-2.100gr ağırlığındaki yavru kedi için yaklaşık 60-65gr arasında yavru kedi maması vermelisiniz.

Beslenme miktarları hakkında önemli bir diğer bilgi ise, kedinizin gün içinde aktif olması/olmaması, çevre koşulları, kedinizin mizacı ve hatta strese girmesi gibi durumlar göz önüne alınarak yavru kedi için, kedi maması ile beslenme miktarları arttırılabilir/azaltılabilir. Mama miktarını kedinizin kendi bünyesine ve davranışlarına göre azaltmak veya arttırmak, yavru kediniz için faydalı olacaktır.

1-4 ay arasındaki yavru kediniz, artık yetişkin kedi olma evresine geçmeye başladığında yani 4-12 ay arasındayken Royal Canin Kitten yavru kedi mamasının kullanılması küçük dostunuz için daha doğru olur.

Ek Bilgi ve Önemli Uyarılar

Rehydretable özelliği sayesinde, kuru mamaya ekleyeceğiniz su kolayca mama tarafından emilir ve mamanın yumuşaması sağlanabilir. Bu özellik, eğer kediniz kuru mamayı yemekte zorlanıyorsa ciddi ölçüde rahatlık sağlayacaktır. Royal canin Babycat yavru kedi mamasını 15-20dk ılık suda beklettiğinizde mama tanelerinin şişmeye ve yumuşamaya başladığını fark edeceksiniz. Neredeyse yaş mama kıvamına gelecek olan Royal Canin yavru kedi maması, yavru kediniz tarafından kolayca yenilebilir ve sindirilebilir olacaktır.

Royal Canin Mother & Babycat yavru veya emziren anne kedilerin ihtiyaçları doğrultusunda yalnızca onlara özel olarak üretilmiş olup, belirtilen şartlar dışında yetişkin veya kısırlaştırılmış kedilerde kullanılması, kedinizin dişlerini zayıflatabileceği için uygun değildir. Sürekli olarak yavru kedi maması verilen yetişkin kedilerde ağız ve diş sorunları yaşayabilirsiniz.

Kuru kedi mamalarını doğrudan güneş ışığına maruz bırakmak, mamanın daha hızlı bozulmasına sebep olacağından doğru değildir. Babycat kedi maması, nemli ve sıcak ortamlarda bekletilmemelidir. Bu durum kedi mamalarının hızla bozulmasına sebep olabilir.

Kedinize verdiğiniz kuru mamanın yanında mutlaka taze ve temiz içme suyu bulundurun. Kediler taze suya bayılırlar. Mama ve su kabı birbirine çok yakın olduklarında mamalar suyun içerisine düşüp suyun tadını ve kokusunu değiştirebileceği için bazı yavru kediler içerisine mama düşen suyu içmeyi istemezler.

Kediler taze ve temiz suyu sevdikleri için günde birkaç defa kedinizin suyunu tazelemenizi, kirlendiyse su kabını temizlemenizi tavsiye ederiz.

Kediniz kuru mamayı yemekte naz yapıyorsa, Royal Canin Babycat Instinctive 195gr konserveden bir miktar kuru mama içerisine karıştırdığınızda kediniz iştahla mamasını yemeye devam edecektir.

Kuru mamanın kokusunun kaçma ihtimaline karşın muhakkak mama kabına mamayı aldıktan sonra mama paketinizin ağzını sıkıca kapatın. Kokusu kaçan kuru mama, kediler için bir şey ifade etmez ve mamalarını yemeyebilirler. Royal Canin Babycat kedi maması, zipli poşeti sayesinde bu dertten sizi kurtarır. Mama poşeti ile işiniz bittiğinde hemen kilitleyip güneşsiz, serin ve kuru bir yerde saklayın.

Eğer bu paketin boyutu kedinizin tüketebileceği ölçülerde değil ise, daha büyük bir paket olan Royal Canin Babycat 4 kg kedi mamasını inceleyebilir, websitemiz üzerinden kolayca satın alabilirsiniz.

 


Satışa hazır paketler:


400 GR 800 GR 2 KG 4 KG

Bu mamayı bulabileceğiniz online siteler

Petkatalog.com

Evcil dostlarımız için her şey!
400 GR 800 GR 2 KG 4 KG

Türkiye'nin en geniş kapsamlı kedi sahiplendirme platformu

Kedinizi güvenle sahiplenin.