Royal Canin Exigent | 1-7 Yaş

Royal Canin Exigent

Kuru mamada farklı bir lezzet arayan, kolay kolay mama beğenmeyen seçici kedilere özel tam besleyici kuru kedi mamasıdır.

İki farklı tane şekline sahip olan Royal Canin Exigent kedi maması, kedilerin damak zevkine hitap ederek, seçici kedilerin bile iştahını kabartan seçici kedi mamasıdır.

Royal Canin Exigent seçici kedi maması, kedilerin tüylerinin parlak ve sağlıklı kalabilmesine yardımcı olacak olan omega 3 ve omega 6 içeriği barındırır. Bu sayede Exigent kedi maması ile beslenen kedilerin tüy dökme oranları oldukça azalır.

Royal Canin Exigent seçici kedi maması, kedilerin ideal kiloda kalmasını sağlar. Sağlıklı kediler, sağlıklı kilosunda iken daha mutlu yaşarlar. Kedilerin göbeğini sevmek çok keyifli, kabul ediyoruz. Ama fazla kilolar kedilerin birçok hareketini kısıtlar. Bu yüzden birçok sorunla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.

Kedilerin seçici davranmasının en önemli sebebi ev yemeği verilmesidir. Kedilere ev yemeği vermek birçok olumsuz etkiyi de beraberinde getirir. Ev yemeği ile beslenen kediler, damak tadı bozulduğu ve farklı besinleri daha lezzetli bulduğu için kuru mamalarında seçicilik yaparlar.

Sürekli konserve yaş mama (ıslak kedi maması) veya ev yemeği ile beslenen kedilerde ağız ve diş problemleri görülür. Sert bir yapıya sahip olan kuru mamalar, kedinizin diş temizliğinde önemli rol oynarlar. Royal Canin Exigent seçici kedi maması, kedilerin dişlerinde oluşabilecek plak ve tartar sorununu engeller. Kedinizin diş eti problemleri yaşamasını engeller.

Kedilerde ağız kokusu sorununun da en büyük kaynağı diş çürükleridir. Royal Canin Exigent yetişkin kedi maması sayesinde kedinizin dişleri ve diş etleri korunacağı için ağız kokusu da ciddi ölçüde azalacaktır.

Sağlıksız beslenme sonucu oluşacak dışkı ve diğer sindirim sorunlarını engellemek için özel gıda takviyeleri de bulunduran Royal Canin Exigent seçici kedi maması, kedilerin dışkısında yumuşama veya kabızlık gibi sorunların önüne geçer. Tüm sindirim aşamalarından kolayca geçebilen kaliteli ve kolay sindirilebilme özelliğine sahip besinler bulunduran Royal Canin Exigent kedi maması, kedinizin kuru mamadan alması gereken tüm vitamin ve mineral değerlerini kedinizin sindirebilmesini sağlar.

Royal Canin Exigent Hassas seçici kedi maması, mükemmel kokusu ve besin kalitesi ile kedileri cezbedecek ve iştahlarını kabartacaktır.

Kedilerin dışarıdan ek takviye olarak alabildiği kendi vücudunda üretemediği Taurin isimli aminoasit, kedilerin kalp ve göz sağlığını korumakta ciddi fayda sağlar. Evde beslenen kediler taurin ihtiyaçlarını ancak ve ancak kuru maması sayesinde edinebilir. Bu sebeple Royal Canin Exigent kedi maması içeriğinde kedilerin günlük olarak alması gereken taurin miktarı eksiksiz olarak bulunur.

Mamanın İçeriği

Kurutulmuş kümes hayvanları eti,mısır,mısır gluten,bitkisel lifler,hidrolize hayvansal proteinler,bitkisel protein izolat,hayvansal yağlar,pancar küspesi,maya,biber ekstratı,mineraller,balık yağı,fsilyum kabuğu ve tohumları,yumurta tozu,soya yağı,sodyum fosfat,taurin,L-caitin,yeşil çay ve üzüm özleri.

Beslenmeye dayalı ilaveler (her kg için): Vitamin A: 15700 IU, Vitamin D3: 800 IU, E1 (Demir): 38 mg, E2 (Iyot): 2,9 mg, E4 (Bakır): 6 mg, E5 (Manganez): 49 mg, E6 (Çinko): 162 mg, E8 (Selenyum): 0,1 mg - Koruyucular - Antioksidantlar. 

Mamanın Analizi

Protein: % 33, Yağ : % 16, Kül : % 6.5, Lif : % 4, Diyetsel lif : % 9, VitA : 25000 İÜ, VitD3 : 1500 İÜ, VitE : 600 mg, VitC : 200 mg

Mama Değiştirme Önerileri

Daha önce Royal Canin Exigent kedi maması kullanmıyor, bu mamaya geçiş yapmayı düşünüyorsanız, bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken önemli hususlar var.

Farklı bir mama kullanmaya alışmış olan kediler, yeni mamasına geçiş yaptıklarında sindirimlerinde güçlük çekebilirler. Bu yüzden yeni mamanız ile eski mamanızı kademeli olarak karıştırarak geçiş yapmanızı öneririz.

Kademeli mama geçişi nedir?

Eski kedi mamasından yeni mamaya geçmek için önce kedinin eskiden alışkın olduğu mamanın miktarını yavaş yavaş azaltarak yeni mamaya tam geçiş yapmaya kademeli mama geçişi denir.

Bu geçiş, birkaç günlük süreçte gerçekleşir.

İlk gün – %70 Eski mama, %30 Royal Canin Exigent kedi maması,

İkinci gün - %50 Eski mama, %50 Royal Canin Exigent kedi maması,

Üçüncü gün %30 Eski mama, %70 Royal Cain Exigent kedi maması karıştırılarak verilir. Kedinin sindirim düzeni yeni kuru mamasına tam olarak alışmış olabileceği dördüncü günden itibaren kedinize yeni mamasını tam öğün olarak verebilirsiniz.

Kedi maması nasıl saklanmalıdır?

Güneş ışığı görmeyen, nemden ve rutubetten uzak bir yerde saklamanız önerilir.

Güneş ışığı, kuru mamaların sertleşmesine ve bozulma etkisi göstermesine sebep olur. Bu sebeple zaten seçici olan kediniz bu kuru mamayı yemek istemeyebilir.

Nemli veya rutubetli ortamlarda bekletilmemelidir. Bu durum, kedi mamasının yumuşamasına ve bozulmasına sebep olabilir.

Uygun olmayan koşullarda bekletilen kedi mamaları, kediler için sunması gereken vitamin seviyelerinin ve besleyiciliğin düşmesi sorunuyla karşılaşabilir.

Royal Canin Exigent Seçici Kedi Maması hangi kediler için uygundur?

Yetişkin kediler (1-6 Yaş) için tüketilmesi uygundur. Yetişkin seçici kedilere özel olarak formüle edilmiştir. Her mamayı beğenmeyen ve mama bulmakta zorlandığımız kediler, seçici kedi olarak adlandırılır. Seçici kedilere özel üretilmiş Royal Canin Exigent kedi maması kullanmanız hem sizi mama arayışından kurtaracak hem de kedinizin kuru mamasını iştahla yemesini sağlayacaktır.

Ek bilgi ve uyarılar

 

Kedinize kuru mamasının yanında mutlaka taze su bulundurun.  Kedilerin gün içinde istediklerinde temiz bir su içmeleri birçok yönden sağlığına olumlu etkide bulunacaktır. Böbrek ve sindirim sistemi sağlığını temiz su ile koruyabilirsiniz.

Sokaktaki canlarımızı da unutmayalım, lütfen kedinizin mamasını veya suyunu değiştirdiğinizde kapınızın önündeki mamanın ve suyun da bulunduğunu kontrol edin. Doğasını betonlar ile kapattığımız sokak canlarına en azından bunu borçluyuz


Satışa hazır paketler:


400 GR 2 KG 4 KG 10 KG

Bu mamayı bulabileceğiniz online siteler

Petkatalog.com

Evcil dostlarımız için her şey!
400 GR 2 KG 4 KG 10 KG

Türkiye'nin en geniş kapsamlı kedi sahiplendirme platformu

Kedinizi güvenle sahiplenin.