Pro Plan Adult Optirenal | 1-7 Yaş

Pro Plan Adult Chicken Tavuklu Yetişkin Kedi Maması

1-7 yaş aralığında olan yetişkin evresine girmiş ve tamamlamış olan kediler için özel formül ile hazırlanan Pro Plan adult chicken tavuklu yetişkin kedi maması, tüm yetişkin kedilerin günlük ihtiyacı olan enerji ve besin ihtiyacını tam anlamıyla karşılayabilmektedir. Kediler için en önemli ihtiyaç olan protein oranları maksimum seviyede mevcuttur.

Yüksek seviyede sindirilebilir protein sayesinde, kedinizin vücudu proteinlerin tamamını alır ve kullanır.Bu sayede kedilerin kas kütlesinin yoğunluğu en üst düzeyde korunur. Kediler için en önemli evrelerden biri yetişkin evresidir. Bu evrede kedinin tam anlamıyla beslenmesi ve ihtiyacı olan proteinleri alması, yaşlılık evresinde sağlıklı bir zaman geçirmesini sağlayacaktır.

İçinde bulunan yüksek mineral ve vitaminler sayesinde bağışıklık sistemi de maksimum seviyede güçlenir. Vücudun dirençli olması hastalıklardan ve güçsüzlük durumlarından koruyacaktır İştahsızlık ve dengeli beslenememe sorununu tamamen ortadan kaldırarak kedinizin alması gereken tüm protein ve mineralleri tek bir kuru mama ile çözmeniz mümkündür.

Formülünde bulunan kalsiyum, fosfor ve sodyum sayesinde kediler idrar yollarında uzun yıllar problem yaşamaz ve sağlıklı idrar yollarına sahip olur. Pro plan adult chicken tavuklu yetişkin kedi maması içeriği tüy ve deri sağlığı için özel formüle edilmiştir. Bu formül sayesinde kedilerin deri ve tüy sağlıkları oldukça iyi seviyede korunmakta olup, tüy dökmeleri minimum seviyeye indirebilir, deri hastalıkları (mantar,egzama) olmasını engeller.

Pro Plan adult chicken tavuklu yetişkin kedi maması

Mama içeriği

Mısır glüten unu, çeşitli vitaminler, kümes hayvanları türevleri unu, pirinç, buğday unu, taurin, maya, aroma, karışık tokoferollerle korunmuş sığır yağı, mineraller, tavuk eti, soya proteini izolayı, balık unu, kurutulmuş yumurta ürünü.

Beslenme Tavsiyesi

2 - 3,5 kg kediler için günlük olarak 38 gr - 56 gr arası

3,5 - 6,5 kg kediler için günlük 75 gr - 112 gr arası mama kullanılması tavsiye edilir.

Beslenme önerileri genel bilgilendirme amacıyla verilmiş olup kedinin yaşı, enerji durumu ve hareketliliğine göre artabilir ya da azalabilir, bu oranlar üzerinden değerlendirme yapılarak artış azalışlar yapılabilir. Ürün ambalajlarının arkasında bulunan beslenme rehberi bölümünden uygun oranları görüp uygulayabilirsiniz.

Ek bilgi ve uyarılar

Rehydretable özelliği sayesinde ılık suda 20-30dk bekletilmesi ile Royal Canin Babycat kedi maması, yavru kedinize özel olarak yumuşak –neredeyse yaş mama gibi- kıvama gelerek, kuru mama yemekte zorlanan yavru kedinize kuru mamayı daha kolay yiyebilmesi için yardımcı olur.

Yetişkin kedilerde diğer mamaların tadını beğenmemesi sebebiyle sürekli olarak küçük taneli mamaların kullanılması, dişlerinin zayıflamasına sebep olacağı için yetişkinlik döneminde sürekli olarak yavru kedi maması verilmesi sağlıklı değildir.

Royal Canin Babycat yavru kedi mamasının 2kg ve 4kg çeşitleri bulunmaktadır, diğer çeşitleri görmek için arama alanını kullanarak “babycat” kelimesi ile site içerisinde arama yapmanızı tavsiye ederiz.

Aynı zamanda Royal Canin Babycat Instinctive 195gr konserve, kedinizin daha iştahlı mama yemesine yardımcı olur. Ek öğün olarak kedi konservesi kullanmanız kedinizin iştahının artmasına ve daha iyi beslenmesine yardımcı olur.

Yavru kediniz eğer kuru mama yemekte zorlanıyorsa, yiyebileceği kadar yaş mama ve kuru mamayı karıştırarak yavrunuza servis edebilirsiniz. Unutmayın, yaş mamalar doğrudan protein kaynaklı ve ıslak oldukları için çabuk bakteri üretirler. Kedinize servis ettiğiniz yaş mamanın açık hava ile maksimum 2 saat teması halinde yaş mamayı tamamen çöpe atın ve kedinize yedirmeyin.

Kuru Mamalar Hakkında Genel Hatırlatmalar

                Pro Plan adult chicken tavuklu yetişkin kedi mamasının güneş ışığına paket içerisinde olsa dahi maruz kalmaması gerekir.

                Kuru mamanın nemli veya sıcak ortamlarda bulunmaması gerekir.

                Kedilerde özellikle yavruluk döneminde taze ve temiz su hayati önem taşır. Bu sebeple kedi mamasının yanında mutlaka taze ve temiz su bulundurmanız gerekir.

Kedinizin önüne, günlük olarak tüketebileceği kadar kedi maması bırakın. Sık sık ve az az besleyin. Çünkü kuru mamalar, açık hava ile temas ettiklerinde kokusu kaçar ve yavru kediniz kokusu kaçan kuru mamayı yemeyi reddedebilir. Yavru kedi mamasını ağzı hava almayacak şekilde korumanızı ve yalnızca besleme anında paketi açmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde hem kediniz mamasını daha iştahlı yiyecek, hem de yemediği mamaları atmadığınız için israftan kaçınmış olacaksınız.

 1.5, 3, 10 kg'lık paketlerde bulunur.


Satışa hazır paketler:


1.5 KG 3 KG 10 KG

Bu mamayı bulabileceğiniz online siteler

Petkatalog.com

Evcil dostlarımız için her şey!
1.5 KG 3 KG 10 KG

Türkiye'nin en geniş kapsamlı kedi sahiplendirme platformu

Kedinizi güvenle sahiplenin.