Royal Canin Ageing +12 | 12 Yaş Üzeri

Royal Canin Ageing+12

Tıpkı insanlarda olduğu gibi, yaşlılık etkileri kedilerde de benzer şekilde gözlemlenmiştir. Önemli yaşlılık belirtilerinden biri olan diş zayıflığına karşı, yaşlı kedi maması tercihlerinizde özellikle yumuşak taneli ve kolay yenilebilir mamalar tercih etmelisiniz. Royal Canin Ageing+12 yaşlı kedi maması, içi krema kıvamında olan ve dışı kuru mama şeklinde olan yumuşak taneli olması sayesinde artık yaşlanmış olan kedinizin kolayca kuru mamasını yiyebilmesine yardımcı olur.

Yaşlanma karşıtı anlamına gelen Ageing kedi maması, kedinizde oluşabilecek yaşlılığa bağlı etkilerin minimum düzeyde hissedilmesine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. Yaşlı kedi mamasının en önemli özelliklerinden biri yaşlılık sebebiyle iştahı azalan kedinize hem lezzetli hem de güzel kokusuyla cazibeli kedi maması vermeniz, kedinizin yaşlılık evresini daha kolay geçirebilmesini sağlar.

Yaşlı kedinizin böbrek sağlığına destek olan Royal Canin Ageing yaşlı kedi maması, içeriğindeki düzenlenmiş fosfor seviyesi ile böbrek sorunu yaşayan/yaşama ihtimali olan yaşlı kedinize özel olarak düzenlenmiştir.

Royal Canin Ageing + 12 yaşlı kedi maması, kedinizin eklem ve bağ dokusunun korunmasına yardımcı olur. Kemik yapısının güçlenmesini, genç halindeki gücünü korumasını destekleyerek yaşlılığa bağlı olarak yüksek nesnelere zıplayabilmelerini kolaylaştırır. Kedinizin yaşlanma sürecini en iyi şekilde destekler.

İçindekiler

Bitkisel protein izolat*, pişirilmiş buğday unu, hayvansal yağlar,pirinç, kurutulmuş kümes hayvanları eti, bitkisel lifler, hidrolize hayvansal proteinler, mısır, hindiba posası, soya yağı, balık yağı, mineraller, domates (likopen kaynağı), fsilyum kabuğu ve tohumları, frukto-oligo-sakkaritler, yeşil çay ve üzüm özleri (polifenoller kaynağı),hidrolize maya (manno-oligo-sakkarit kaynağı), hidrolize edilmiş kabuklu hayvanlar (glukozamin kaynağı), hodan yağı, kadife çiçeği özü (lutein kaynağı), hidrolize edilmiş kıkırdak (kondroitin kaynağı).

İlaveler (her kg için)

Beslenmeye dayalı ilaveler: Vitamin A: 20100 IU, Vitamin D3: 700 IU, E1 (Demir): 46 mg, E2 (Iyot): 3,6 mg, E4 (Bakır): 10 mg, E5 (Manganez): 60 mg, E6 (Çinko): 198 mg, E8 (Selenyum): 0,08 mg - Triptofan: 4.1 g - Koruyucular - Antioksidantlar.

Analitik Bileşenleri

Protein: %30 - Yağ: %19 - Kül: %5,2 - Diyetsel lif: %4,7 - Her kg için: EPA/DHA: 5 g - Fosfor: 6 g.

Beslenme Tavsiyesi

Kedinizin ağırlığı 2-3 kg aralığındaysa 15-35gr yaşlı kedi maması,

4-5 kg ağırlığındaki kediler için günlük 45-75gr yaşlı kedi maması,

6-10kg aralığındaki yaşlı kediler için 80-130gr kedi maması vermeniz tavsiye edilir. Bu ölçü ve miktarlar, kedinizin hareket aktifliğine, çevresel koşullara, stres durumuna ve sağlık durumuna göre azaltılabilir veya arttırılabilir. Miktarların kedinize en uygun ölçülerde verilmesiyle ilgili olarak belirtilen özel durumları da göz önünde bulundurarak veterinerinize danışıp miktar değişikliği yapmanız daha doğru olacaktır.

Ek Bilgi ve Genel Uyarılar

Royal Canin Ageing+12 2kg kedi maması, zipli ambalaja sahiptir. Kilitlenebilir ambalajı sayesinde dışarıdan hava ve güneş ışığının girmesini minimum düzeye indiren bu özel ambalaj sayesinde kedi mamasının bozulması oldukça zordur. Ancak yine de doğrudan güneş ışığıyla teması uygun değildir.

Yaşlı kedi maması ürününüzü güneş ışığı olmayan bir yerde muhafaza etmenizi tavsiye ederiz.

Aynı zamanda nemli veya rutubetli ortamlarda mamanın saklanması uygun değildir.

Kilitli mama paketi içerisinden ihtiyaç kadar mamanın alınması, hava ile olabildiğince az temas etmesi mamanın özel kokusunun kaçmaması adına çok önemlidir. Bazı kediler, kokusu kaçan kedi mamalarını yemek istemeyebilirler.

Kedinizin önünde mutlaka temiz su bulundurmalısınız. Kediler, özellikle yaşlılık döneminde suya çok ihtiyaç duyarlar.


Satışa hazır paketler:


2 KG

Bu mamayı bulabileceğiniz online siteler

Petkatalog.com

Evcil dostlarımız için her şey!
2 KG

Türkiye'nin en geniş kapsamlı kedi sahiplendirme platformu

Kedinizi güvenle sahiplenin.