Royal Canin British Shorthair | 1 Yaş Üstü

Royal Canin British Shorthair Adult

Özel ırk kedi mamaları, cins kedilerin kendilerine özgü yapıları sebebiyle daha farklı içerikler sunması sebebiyle diğer mamalara göre farklılık gösterir. Royal Canin British Shorthair yetişkin kedi maması, bu ırka özel birçok besin öğesi bulundurur. Bunun için ilk önce British Shorthair cinsini tanımamız gerekir.

Son dönemlerde oldukça popüler olan ve hemen herkesin tanıdığı meşhur British Shorthair cinsi kedilerin, diğer kedilere nazaran daha kaslı bir yapısı vardır. İri kemikli ve kaslı olan bu ırk, kemiklerinin ve kas yapısının güçlenmesi için özel olarak ayarlanmış protein ve L-Kaitin içeriğine sahip mamalar tüketmelidirler. Royal Canin British Shorthair yetişkin kedi maması, ekstra protein ve L-Kaitin takviyesi ile kedinize en uygun besin öğelerini sunar.

Kalın deri tabakasında bulunan ipek gibi mükemmel tüylerinin, korunması ve aslında olması gerektiği gibi kalabilmesi için ekstra omega içeriği bulunduran Royal Canin British kedi maması, kedinizin tüylerinin parlak ve daha az dökülmesinde yardımcı olacaktır. British Shorthair cinsi kedilerin ağız ve diş yapılarına uygun tane yapısıyla sadece onlara özel olarak üretilmiştir. Fasulyeyi andıran benzersiz şekle ve boyuta sahip tane yapısı, bu özel ırkın kolayca ve severek yiyebileceği bir şekilde hazırlanmıştır. İçerdiği kalsiyum oranı sayesinde kedinizin dişlerinin ve kemiklerinin daha güçlü olmasını sağlar.

Kalp ve göz fonksiyonlarını koruyan, kas yapısına destek sağlayan Taurin içeriği Royal Canin British Shorthair kedi mamasında kedinizin ırkına özel olarak optimize edilmiştir. Birçok antioksidan ile birlikte taurin, kedinizin kalp kasının düzenli şekilde çalışmasına yardımcı olur. İçerdiği EPA ve DHA sayesinde kedinizin beyninin güçlenmesinde mükemmel bir rol oynar.

Royal Canin British Shorthair kedi maması, British Shorthair ırkı kedinizin, ırk özelliklerini tam anlamıyla yansıtabilmesine yardımcı olur. Doğru mama kullanımı sayesinde kediniz mükemmel fiziksel yapısına sahip olacaktır. İçerdiği birçok koruyucu ve besleyici içerik sayesinde kedinizin günlük olarak ihtiyaç duyduğu gıdaları almasını ve göz sağlığının yanı sıra kalp fonksiyonlarının da güçlü ve işlevsel olarak çalışabilmesini sağlar. Kalp sorunları genellikle olması gerekenin üzerinde kiloya sahip olan kedilerde görülür. Bu sorunları yaşamamak için kedinizin kilosunun “fit” denebilecek düzeyde olması en sağlıklı olanıdır. Royal Canin British kedi maması, kedinizin ideal kilo dengesine ulaşmasına yardımcı olarak obezite ve fazla kilonun sebep olabileceği rahatsızlık ve hastalıkları minimuma indirir.

British Shorthair cinsi kedilerin ağız yapılarına uygun tanesi sayesinde, yenilmesi ve kediniz tarafından çiğnenmesi oldukça kolaydır. Kolay ve sağlıklı şekilde yenilebilen kuru kedi mamaları, kedinizin mide ve bağırsak rahatsızlıkları yaşamasını minimuma indirir. Sindirim destekleyici içeriğe sahip olan Royal Canin British Shorthair kedi maması, birçok sorunu beraberinde getirebilen sindirim sorunlarını aşmanızda yardımcı olur. Bu sayede kedinizin, ihtiyaç duyduğu tüm besinlerin vücudunda emilmesini sağlar. Çiğneme ile başlayan sindirim sistemi görevi, bağırsakta son bulur. Bağırsakta dahi sindirim devam eder. Vücut, ihtiyaç duyduğu besinlerin bağırsaktaki emilme süreci sayesinde de kazanır. Bu sebeplerle bağırsak sağlığı, sadece dışkılama için değil, yeterli beslenebilmenin de en önemli noktalarından biridir.

Kedinizin sağlığını önemsiyoruz. Onun için en doğru besinleri sunmanız, kedinizin ilerleyen yaşantısında da ciddi faydalar sunar.

Birçok kedi sahibi, kedisinin yediği mamayı çok sevmesi sebebiyle o mamanın faydalı olduğunu düşünür. Bu yanlış bir bilgidir. Kediler, aroması (yenilebilir olması adına mamaya ilave edilen koku) ve lezzeti sebebiyle mamaları iştahla yerler. Öek verilecek olursa, hamburger yemeyi hemen herkes sever. Ancak hamburger sağlığa faydalı mıdır?

Kedinizin doğru beslenmesi için, besin değerleri yüksek kedi maması tercih etmelisiniz. Kediniz doğru besleniyorsa, bunu mutluluğu ile, tüy sağlığı ile, gün içerisinde aktif olma süresi ile rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Doğru beslenmeyen kediler, yoğun tüy dökerler ve genelde keyifsiz olurlar. Royal Canin British Shorthair Kedi Maması, kedinizin mutlulukla mırıldanmasını ve hareketlenmesini sağlayacaktır.

Kalitesiz veya kediniz için uygun olmayan mamalar kullanmak, kedinizin hem daha fazla mama yemesini hem de doğal olarak daha fazla dışkılamasına sebep olur. Çünkü besleyici içeriği düşük olan kedi mamaları vücutta herhangi bir işe yaramayacağı için neredeyse olduğu gibi vücuttan dışarı atılır.  Bu sebeple kedinizi hem sağlıksız beslemiş olursunuz, hem de daha fazla dışkı yapmasına sebep olursunuz.

British Shorthair kedi maması, birçok özelliği ile kedinizi ve ev halkını rahatlatır. Yüksek besin öğeleri sayesinde az dışkılama yapan kedinizin dışkısının kokusu kalitesiz mamalar ile beslendiğindeki gibi kötü kokmaz. Royal Canin British Shorthair kedi maması tüketen kediniz, daha az tuvalete çıkarak size daha az rahatsızlık verir


Satışa hazır paketler:


400 GR 800 GR 2 KG 4 KG 10 KG

Bu mamayı bulabileceğiniz online siteler

Petkatalog.com

Evcil dostlarımız için her şey!
400 GR 800 GR 2 KG 4 KG 10 KG

Türkiye'nin en geniş kapsamlı kedi sahiplendirme platformu

Kedinizi güvenle sahiplenin.