Royal Canin Fit 32 | 1-7 Yaş

Royal Canin Fit 32 Yetişkin Kedi Maması

1-6 yaş arasında olan yetişkin kedilere özel seçilmiş tavuk proteini içeriğine sahip tam besleyici yetişkin kedi mamasıdır.

Kedinizin severek ve büyük bir iştahla yiyeceği Royal Canin Fit 32 kedi maması, içerdiği protein değeri sebebiyle 32 sayısı ile adlandırılmıştır. %32 protein içeriğine sahip besleyici ve kediler için özel ekstra içerikler bulundurur.

En önemli özelliği yuvarlak ve delikli tane yapısıdır. Royal Canin Fit kedi maması, delikli taneleri sayesinde kedinizin dişlerine tam uyum sağlayacak ve kolayca yenilebilmesini sağlayacaktır. Kedinizin dişlerinde ve diş etlerinde oluşabilecek sorunları minimum düzeye indirir. Dişlerde tartar ve plak oluşumu ihtimalini azaltır.

Royal Canin Fit 32, kedinizin olması gereken ideal kiloya sahip olmasını ve bu kiloda dengede kalmasını sağlar. Özellikle tüy döken kedilerde, kendilerini yalayarak temizlemeleri sonucu tüyleri yutma sorunu yaşanır. Kendisini temizlemek için tüylerini yalayan kediler, dökülen tüyleri yutarlar ve bu tüyler midede birikerek kedinizin mide rahatsızlıkları yaşamasına sebep olabilirler. Bazı kediler yuttukları bu tüyleri kusma yolu ile atabilir. Royal Canin Fit kedi maması içerdiği anti-hairball özelliğini sağlayan malt kaynaklı takviyeler bulundurduğu için, kedinizi tüy yumağı sorunundan kurtarır.

Malt içerikli ürünler veya kedi maltı, kedinizin yuttuğu tüyleri dışkı yolutla atmasını sağlar. Bu sayede kediniz hem mide sorunları yaşamayacak hem de etrafa kusmayacaktır.

Kedilerin özel besin ihtiyaçlarını karşılayan Royal Canin Fit 32 yetişkin kedi maması, kedilerin hücre yaşlanmasının ciddi ölçülerde önüne geçmesi için yüksek oranda E ve C vitamini içerir. Toplamda 40’tan daha fazla besin öğesi ile kedinize mükemmel bir beslenme imkanı sağlar.

Royal Canin Fit 32 yetişkin kedi maması, kedilerin idrarındaki asit oranını kontrol altına alarak, kısır olmayan yetişkin kedilerin de böbreklerini koruyarak taş oluşumunu önler.

Kedi mamasının içerisinde bulunan Taurin, kedilerin kalp kası fonksiyonlarının korunmasında ve üçlenmesinde önemli etkiye sahiptir.

Royal Canin Fit 32, içerdiği taurin sayesinde kedinizin kalp ve göz fonksiyonlarının güçlenmesinde etki sahibidir.  1-6 yaş aralığındaki kedilerin kullanımı için uygundur.

Mama İçeriği

Kurutulmuş kümes hayvanı proteini, pirinç, buğday, mısır, hayvansal yağlar, kurutulmuş domuz eti proteini, bitkisel lifler, buğday unu, hidrolize hayvansal proteinler, mısır gluteni, mayalar ve ilgili kısımlar, pancar küspesi, soya yağı, balık yağı, mineraller, pisilyum kabukları ve tohumları, hidrolize maya (manno-oligo- sakkarid kaynağı), kadife çiçeği ekstraktı (lutein kaynağı).

Mama Analizi

Katkı Maddeleri (kg başına) Besin katkıları: A Vitamini: 13000 IU, Vitamin D3: 700 IU, E1 (Demir): 35 mg, E2 (İyot): 3,5 mg, E4 (Bakır): 11 mg, E5 (Manganez): 45 mg, E6 (Çinko): 136 mg, E8 (Selenyum): 0,09 mg - Zooteknik katkı maddeleri: Amonyum klorür: 5 gr -Koruyucular - Antioksidanlar.

 

*L.I.P.: Yüksek sindirilebilir protein.

Beslenme Tavsiyesi

Kediniz 2-3 kg ağırlığında ise günlük 40 gr fit 32, kediniz 3-5 kg ağırlığında ise günlük 60 gr fit 32, kediniz 5-7 kg ağırlığında ise günlük 90 gr fit 32 vererek beslemeniz önerilir. Bu miktarlar, kedinin yaşına, çevresel faktörlere ve kedinin günlük aktif hareket durumuna göre arttırılabilir veya azaltılabilir. Mama miktarıyla ilgili olarak sorularınız varsa veteriner hekiminize danışmanızı tavsiye ederiz.

Önemli Uyarılar;

Güneş ışığına maruz kalan kuru mamalar mama içerisindeki nem oranını kaybederler. Nem oranı düşen kuru mama sertleşir ve yenilebilir özelliğini kaybedebilir. Bu sebeple Royal Canin Fit 32 kedi mamasını güneş ışığı olmayacak bir şekilde saklamanız önemlidir. Nem dengesini koruyabilmek için nemli ve rutubetli ortamlarda mamayı bekletmemeniz gerekir.

Mama Geçiş Önerisi;

Yalnızca kuru mama ile beslenen kediler, hem damak tadı hem sindirim süreciyle ilgili olarak mama değişimini yadırgayabilirler. Sindirim düzeni belli bir mamaya alışan kediler, bir anda farklı mamaya geçtiklerinde ishal gibi sorunlar yaşayabilirler. Bu yüzden kademeli mama geçişi uygulamanız gerekir.

Günlük verilen mama miktarının %30u Royal Canin Fit32 yetişkin kedi maması, %70’i eski kuru mama ölçüleriyle karıştırılmalıdır.

İkinci gün yarı yarıya eski kuru mama ve Royal Canin Fit32 yetişkin kedi maması karıştırılmalıdır.

Üçüncü gün %30 eski kedi maması, %70 yeni mama ölçüsü ile karıştırılmalıdır.

Belirtilen ölçüler neticesinde geçiş yaptığınız Royal Canin Fit yetişkin kedi mamasını artık tam öğün olarak verebilirsiniz.


Satışa hazır paketler:


400 GR 2 KG 4 KG 10 KG 12 KG 15 KG

Bu mamayı bulabileceğiniz online siteler

Petkatalog.com

Evcil dostlarımız için her şey!
400 GR 2 KG 4 KG 10 KG 12 KG 15 KG

Türkiye'nin en geniş kapsamlı kedi sahiplendirme platformu

Kedinizi güvenle sahiplenin.