Royal Canin Kitten British Shorthair | 4-12 Ay

Royal Canin Kitten British Shorthair

Yavru British Shorthair cinsi kediniz için günlük besin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayan tavuk proteinli süper premium kuru kedi mamasıdır.

Royal Canin Kitten British Shorthair yavru kedi maması, tüm yavru kedilerin ihtiyacı olan bağışıklık sistemini güçlendirici önemli gıda takviyeleri bulundurur. 1-4 Aylık dönemde süt dişlerini döken ve kalıcı dişlerine kavuşan yavru British Shorthair kedinizin kalıcı dişlerinin korunması gerekir. Bu yüzden hem kedinizin ağız ve diş yapısına uygun olarak üretilmiş hem de dişlerinde tartar ve plak oluşumunun en aza indirileceği şekilde tasarlanmıştır.

Anne sütünden kesilen British Shorthair yavrumuz, sindirim konusunda zorluklar çekebileceği ve kuru mamayı sindirmekte zorlanabileceği için Royal Canin British Shorthair Kitten yavru kedi mamasının içeriği, kedinizin sindirimini kolaylaştırmak için özel içeriklerle desteklenmiştir.

Diğer kedi ırklarına nazaran daha yoğun kas kütlesine sahip olan British Shorthair ırkına özel üretilen bu kedi maması, yavru kedinizin kas kütlesini ve kas yapısını koruyabilmek için yağ yakıcı özel L-Kaitin içeriği ile zenginleştirilmiştir.

Yavru kedilerin beyin gelişimini desteklemek için DHA katkısı bulunan Royal Canin Kitten British Shorthair kedi maması, kedinizin akranlarına göre daha zeki olabilmesinde ve verilen komutları algılayabilmesinde kedinize destek olabilir.

Kedinizin iştahını kabartacak ve mama yemesi için cezbedecek harika kokusu ile, yavru kediniz 1 yaşını doldurup yetişkin olana kadar kuru yavru kedi mamasını keyifle yiyecektir.

Yavrunuzun küçük ve hassas dişlerini de düşünerek küçük ve yumuşak taneli olarak üretilen Royal Canin Kitten British Shorthair yavru kedi maması, kedinizin ağızda çiğnenerek başlayan sindirim sürecini kolaylaştırdığı için yavru kedinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Sindirimin önemli halkalarından bir diğeri ise ince bağırsak ve kalın bağırsakta besin öğelerinin emilebilmesidir. Royal Canin yavru British Shorthair kedi maması, bağırsaklar tarafından da kolayca emilebilen vitamin ve minerallere sahip olduğundan, yavru kedinize tam anlamıyla sindirilebilen ve kaliteli içerikler sunar.

Kaliteli ve seçilmiş içerikler bulunduran kuru kedi mamaları, yavruluk döneminde kedinizin güçlü bir bünyeye sahip olmasını sağladığı gibi, kaliteli kedi mamaları ile beslenen kedinizin hastalıklara karşı direnç gösterebilmesini ve olası hastalık durumlarını daha kolay atlatabilmesini sağlar.

Kedinizin akranlarına göre daha güçlü ve düzgün bir fiziğe sahip olmasında yardımcı olur.

Kedilerin beyin ve sinir sistemindeki kalsiyum ve potasyum dengesini sağlamaya yardımcı olan taurin isimli aminoasidi içermesi sebebiyle Royal Canin Kitten British Shorthair yavru kedi maması kedinizin zihinsel aktivitelerini de desteklemekte yardımcı olur.

Taurin, insanlar tarafından vücutta sentezlenebilirken kedilerin sadece dış kaynaklardan taurine ulaşabilmeleri mümkündür. Bu hayati etkilere sahip aminoasitin mutlaka kedi maması içerisinde bulunması gerekir.

Günün yaklaşık 18 saatini uyuyarak geçiren kedilerin, uzun süre hareketsiz kalmalarına istinaden obeziteye yatkın olma ihtimalleri olur. Kedinizin dinlenirken de bir miktar enerji yakmasına yardımcı olan taurin, obezite hastalıklarına karşı da kedinizi korur.

Vücutta kemik metabolizmasını güçlendirme görevine de katkı sağlayan taurin, kemiklerin güçlü olmasını ve olabilecek kırıkların daha hızlı iyileşmesinde gereklidir.

Kalp kasını güçlendiren bu aminoasit, kalp fonksiyonlarının da doğru ve nizami çalışabilmesine katkı sağlar. Kalp kası, kalbin damarlara taze ve temiz kanı pompalamasına yardımcı olduğu için kedinizin hayatında önemli etkilere sahiptir. Royal Canin British Shorthair Kitten’in içeriğindeki taurin sayesinde kedinizin kalp ve göz sağlığını korur.

Birçok göz rahatsızlığına karşı koruma sağlayan Lutein, kadife çiçeği özünde bulunduğu için bu kuru mamanın içeriğinde de kadife çiçeği özü kullanılmıştır. Lutein, kedilerin göz rahatsızlıklarını azaltmanın yanı sıra cildi de besleyen mükemmel bir takviyedir. Royal Canin Kitten British Shorthair, kedinizin yaşamının her evresinde kedinizi koruyarak sağlıklı ve uzun bir hayat sürdürebilmelerinde yardımcı olacak birçok besin içeriğini bir arada bulundurur.

Eklem ve kemik yapısına doğrudan etki eden glukozamin takviyesi, kabuklu hayvanlardan elde edilir. Esnek bir vücuda sahip olan kedilerin olası kemik ve eklem rahatsızlıklarına karşı glukozamin takviyesi olan kedi mamalarından biri olan Royal Canin Yavru British Shorthair kedi maması kullanmalarını tavsiye ederiz.

Mamanın İçeriği

Kurutulmuş kümes hayvanları eti, pirinç, hayvansal yağlar, bitkisel protein izolat*, mısır, mısır gluten, bitkisel lifler, hidrolize hayvansal proteinler, hindiba posası, mineraller, soya yağı, balık yağı, frukto-oligo-sakkaritler, hidrolize maya (mannan-oligo-sakkaritler kaynağı), hodan yağı, hidrolize edilmiş kabuklu hayvanlar (glukozamin kaynağı), kadife çiçeği özü (lutein kaynağı), hidrolize edilmiş kıkırdak (kondroitin kaynağı).

Beslenmeye dayalı ilaveler (her kg için):Vitamin A: 24400 IU, Vitamin D3: 800 IU, E1 (Demir): 40 mg, E2 (Iyot): 2,8 mg, E4 (Bakır): 8 mg, E5 (Manganez): 52 mg, E6 (Çinko): 198 mg, E8 (Selenyum): 0,1 mg - Koruyucular - Antioksidantlar.

Mamanın Analizi

 Protein: %34 - Yağ: %22 - Kül: %6,5 - Diyetsel lif: %4,8 - Her kg için: L-kaitin: 50 mg - EPA/DHA: 3,5 g - Kalsiyum: 8,1 g - Fosfor: 7,3 g. *L.I.P.: çok yüksek asimilasyon özelliğinden dolayı seçilmiş protein.

Beslenme Tavsiyesi

Ek bilgi ve uyarılar

Mama paketini doğrudan güneş ışığına ve sıcağa maruz bırakmamak için daima kuru ve serin bir ortamda muhafaza etmelisiniz.

Mamayı kedinize vermeden önce mama ambalajı üzerinde yazan son tüketim tarihini kontrol edip, tarihi geçmiş kedi mamasını kesinlikle kedinize vermemenizi tavsiye ederiz. Kedi mamalarında belirtilen vitamin analiz değerleri, mamanın son tüketim tarihine kadar geçerli olduğundan, tarihi geçen mamalarda vitamin değerleri daha az olur ve kedinize tam anlamıyla katkı sağlamaz.

Kediniz eğer kuru mama tüketmekte zorlanıyor veya pek iştahlı yemiyorsa bir miktar Royal Canin Kitten Instinctive Jelly 85gr ile kuru mamasını karıştırarak kedinize servis edebilirsiniz.

Royal Canin Kitten British Shorthair yavru British Shorthair maması, zipli ambalaja sahip olduğundan, mamayı kullanmadığınız zamanlarda kedi mamasının kokusunun kaçmaması ve kedinizin mamasını severek yemeye devam etmesi için kilitli ambalajı sıkıca kapattığınızdan emin olun.

Kuru Mamalar Hakkında Genel Hatırlatmalar

Kedilerin kuru mama tüketmeleri birçok yönden önemlidir. Özellikle ağız ve diş sağlığı için vazgeçilmez bir besindir. Royal Canin British Shorthair Kitten yavru kedi maması, tane yapısı ve kedinizin yiyebileceği sertlikte olması sayesinde kedinizin diş, diş etleri ve ağız sağlığını korumada büyük rol oynar. Sürekli olarak yeterli sertlikteki kuru mamaları tüketen kedilerin dişlerinde tartar, plak ve çürük oluşumu ihtimali en düşük seviyeye iner. Kedilerde ağız kokusu olmasının büyük sebeplerinden biri diş ve diş eti rahatsızlıklarıdır. Dişleri çürümüş olan bir kedinin ağzının kokması normaldir. Royal Canin Kitten British Shorthair yavru British Shorthair  kedilere özel kedi maması, kedinizin hem ağız sağlığını hem de sindirim sağlığını korur.

Kedilere sürekli olarak yaş mama verilmesi veya yumuşak gıdalar verilmesi, kedilerin dişlerini gerektiği gibi kullanamamalarına sebep olarak diş ve diş eti sorunları oluşturabilir.


Satışa hazır paketler:


800 GR 2 KG

Bu mamayı bulabileceğiniz online siteler

Petkatalog.com

Evcil dostlarımız için her şey!
800 GR 2 KG

Türkiye'nin en geniş kapsamlı kedi sahiplendirme platformu

Kedinizi güvenle sahiplenin.