Royal Canin Kitten | 4-12 Ay

Royal Canin Kitten yavru kedi maması

Gelişim sürecinde olan 4-12 aylık yavru kediler için kolay yenilebilen tahıllı ve tavuk proteinli tam besleyici kuru mama. Yaşı 4-12 ay arasında olan yavru kedilerin, 1-4 ay arasındaki yapısı ile bazı fiziksel farklılıklar vardır. 4. Ayından sonra süt dişlerini döken, daha güçlü kalıcı dişlerine kavuşan yavru kedinizin, Royal Canin Kitten yavru kedi maması ile yeni ve ömürlük dişlerinin güçlenmesini sağlar.

Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yönelik birçok besin takviyesi barındıran Royal Canin Kitten, yavru kedinizin hastalıklara karşı daha dirençli olmasına, hasta olduğu dönemlerde ise hastalıkları çok daha kolay atlatabilmesine yardımcı olur.  Yavru kedinizin kas ve kemik yapısını güçlendiren Royal Canin Kitten yavru kedi maması, yavru kedilerin daha hızlı gelişim göstermelerine imkân sağlar.

Yavru kedinizin immun sistemini güçlendirmek için birçok önemli antioksidantın sinerjik bileşimini içerir. Bağırsakta mukoz salgılamasının kolaylaşması için mannan-oligo-sakkaritler bulunduran Royal Canin Kitten kedi maması, kedinizin tuvalete çıkma ihtiyacını kolayca ve en sağlıklı şekilde giderebilmesinde yardımcı olan önemli bir husustur. Kedinizin dışkısının sağlıklı olması, birçok sebeple sizi de etkileyecektir. Sağlıksız beslenen kedilerin dışkıları kötü kokar ve evinizde yayılan bu koku sizleri de rahatsız eder. Kaliteli ve sindirilebilir içeriklere sahip kuru mamalar tercih etmeniz, daha az dışkı ve daha az koku imkanı yaratması sebebiyle faydalı olur.

Royal Canin Kitten yavru kedi mamasının içeriğinde bulunan balık yağı içeriği sayesinde kediniz tüy sağlığı için gereken omega 3 ve omega 6 içeriklerini de kazanır. Tüylerin kalitesi ve güçlü oluşu hem kedinizi hem de sizi mutlu eden yegâne etkenlerden biridir. Daha az tüy döken kediler, daha az tüy yutarlar ve bu sayede midesinde oluşabilecek tüy yumağı sorunlarının önüne geçilmiş olur.

Yavruluk dönemini kaliteli besinlerle geçirmiş olan kediler, gelecekteki yaşantılarında da diğer kedilere göre daha güçlü ve virüslere karşı daha dirençli olur.

Yavru kedi beslenmesinde en önemli faktörlerden biri, kaliteli protein ve kaliteli besin öğeleri bulunduran mamaları tercih etmektir. Royal Canin Kitten yavru kedi maması, yüksek kaliteli besin içeriği ile yavruluk dönemindeki kedinize destek olup, daha sağlıklı bir ömür sürebilmesinde etkili rol oynar.

Mükemmel mama kokusu ile yavru kediniz, Royal Canin Kitten yavru kedi mamasına bayılacak, iştahla mamasını yiyen kedinizde kötü beslenme sebebiyle oluşacak vitamin kayıplarından korunacaktır. Kaliteli kedi maması ile büyümüş olan kediler, stresten de uzak bir yavruluk geçirecektir. Kuru yavru kedi mamaları, yavru ve anne kediler için önemli olan tüm besin ihtiyaçlarını karşılar.

Royal Canin Kitten yavru kedi maması kullanarak büyüyen kediler diğer akranlarına göre daha gelişkin ve daha sağlıklı görüneceklerdir. Kedinizin hem gereken boyuta hem de ideal kilosuna ulaşmasına yardımcı olur. Kalitesiz kedi maması kullanan yaşıtları ile karşılaştırıldığında ciddi ölçüde fark gözlemleyebilirsiniz. Kedilerin sağlıkları yalnızca hasta olmamalarıyla değil, gözlerinin parlaklığıyla bile ölçülür. Gözleri parlayan, tüyleri temiz ve bakımlı olan, az tüy döken kediler, yani genel anlamıyla mutlu olan kediler sağlıklı olurlar.

Kedinize hem ödül vermek için hem de kuru mamasını daha iştahlı yemesi için kullanabileceğiniz Royal Canin Kitten Instinctive Gravy yaş mamaları da kedinizin kuru mamasına bir miktar karıştırarak servis edebilirsiniz. Bu şekilde hem yavru kedinizin mamasını büyük iştahla yemesini sağlayacaksınız hem de bağırsaklarının yumuşamasını sağlayacaksınız.

Mama içeriği:

Kurutulmuş kümes hayvanları eti, mısır unu, kümes hayvanları yağı, pirinç, mısır, mısır glüteni, kurutulmuş kümes hayvanları karaciğeri, Bitkisel lifler, pancar küspesi, mineraller, bitkisel yağ,maya, balık yağı, yumurta tozu, frukto-oligo-sakkaritler, İz elementler, L-lizin, taurin, DL-metİyonin, vitaminler.

Mama Analizi

 Ham protein  (min) 36,0%, ham yağ  (min) 17,0%, ham lif  (max) 3.5%, nem  (max)% 8.0, omega 6 yağ asitleri       (min) 4,53%

Mama Değişimi Önerisi

Farklı bir mamadan Royal Canin Kitten yavru kedi mamasına geçiş yapacaksanız, yavru kedinize eskiden günlük olarak verdiğiniz kedi maması miktarları azaltılarak bırakılmalıdır.

Öek mama geçiş bilgisi:

İlk gün mama kabına eski mamanın %70’i ve Royal Canin Kitten kedi mamasının %30’u  kadarını karıştırılarak kedinize verin. İkinci gün eski mama %50, yeni mama %50 olacak ölçülerle kedinize verin. 3. Gün ise, eski mamanın %30’u, yeni mamanın %70’ini karıştırarak kedinize verin. Kediniz artık Royal Canin Kitten yavru kedi mamasına geçiş yapmak için sabırsızlanıyor


Satışa hazır paketler:


400 GR 800 GR 2 KG 4 KG 10 KG

Bu mamayı bulabileceğiniz online siteler

Petkatalog.com

Evcil dostlarımız için her şey!
400 GR 800 GR 2 KG 4 KG 10 KG

Türkiye'nin en geniş kapsamlı kedi sahiplendirme platformu

Kedinizi güvenle sahiplenin.